TİBET SEYHAN

 • Yönetici Ortak 
 • Yıldız Teknik Üniversitesi/İnşaat Mühendisliği
 • Koç Üniversitesi/MBA

2006 yılından buyana Türk Demiryollarının serbestleşmesine yönelik yürütülen projelerin neredeyse tamamında, önemli görevlerde bulunmuş olan Tibet Seyhan, sektörün yeni yapısının belirlenmesine önemli katkılar sağlamıştır. Neti Danışmanlık şirketlerinin de kurucu ortağı olan Seyhan birçok AB ülkesindeki demiryolu sistemlerini inceleme şansına sahip olmuştur. Yürüttüğü projelerde Türkiye demiryolu sektördeki bütün paydaşlarla yakından çalışmış ve sektörün bir bütün olarak gelişebilmesi için gerekli kural ve mevzuatların oluşturulması çalışmalarında yer almıştır. Seyhan, Türkiye’de demiryolu sistemlerinin belgelendirilmesine yönelik olarak onaylanmış kuruluşlar ile birlikte çalışarak (karşılıklı işletilebilirlik teknik şartnamesi) kuralları kapsamında cer, altyapı, YHT, yük vagonu ve ECM sertifikasyon projelerini başarıyla tamamlamıştır. Tibet Seyhan, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, TCDD, TCDD Taşımacılık AŞ, özel sektör taşımacılık firmaları, ve CER aracı üreticilerine ihtiyaç duydukları konularda danışmanlık vermeye devam etmektedir.

 

TÜRKER AHİ

 • Teknoloji Müdürü
 • Yüksek Lisans-RWTH Aachen Teknik Üniversitesi/İnşaat ve Demiryolu Yüksek Mühendisliği

Almanya, İsviçre, Belçika ve Fransa’da demiryolu işlerinde çalışmış olan Sayın AHİ 2011 yılından beri Alman şirketinin Türkiye Bölge Müdürlüğünü yürütmüştür. Ayrıca onaylanmış kuruluşlarla birlikte çalışarak TSİ (karşılıklı işletilebilirlik teknik şartnamesi) kuralları kapsamında cer, altyapı, YHT, yük vagonu ve ECM sertifikasyon projelerini de yürütmekte olan Sayın AHİ, ayrıca iş güvenliği uzmanı, ISO 9001 kalite sistem denetçiliği yapmakta ve Demiryolu ile ilgili uluslararası makale ve kitap yayınlanmaktadır. İngiltere menşeli Railway Gazette Dergisinin Türkiye Editörlüğünü başarıyla yürüten Sayın Ahi, 2011 yılından bu yana “TCDD’nin Yeniden Yapılandırılması” kapsamında hem TCDD‘ye ve hem de „Kurumsal Kapasitenin Artırılması“ projesinde Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’ne eğitimler ve mevzuatlara katkı vermektedir. Ayrıca Dünya Bankası, AB projelerinde ve özel sektörün tanınmış firmalarında danışmanlık yapmayı sürdürmektedir.

 


SEMİH DEMİRKOPARAN

 • Demiryolu ve Sertifikasyon Uzmanı,
 • SAÜ/İnşaat Mühendisliği
 • Yüksek Lisans-Gazi Üniversitesi/İnşaat Mühendisliği

Mesleğe Dünya’nın en uzun 4.asma köprüsü olma niteliği taşıyan Osmangazi Köprüsü projesi ve farklı teknolojik altyapı projelerinde kalite kontrol mühendisliği ve şeflik görevleriyle başlayan Semih DEMİRKOPARAN, çalışmalarına demiryolu sektöründe devam etmiş olup, bu sektörde bilgi birikimi ve izlenimlerini artırarak Avrupa ve Türkiye demiryolu sektörü ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmiştir. Türkiye özel demiryolu sektöründe bir ilk niteliği taşıyan, TSI şartlarına uygun ilk yük vagonunun üretimi ve sertifikasyonu projesinin başarılmasında aktif rol almış ve bununla birlikte ECM sertifikasyonu projeleri, demiryoluna yönelik TÜBİTAK ve Kobi Arge projelerinde Proje Yürütücüsü olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda, farklı demiryolu araçları üreticilerinde Uluslararası Kaynak Mühendisliği görevlerinde bulunan DEMİRKOPARAN, TSI ve ECM sertifikasyon projeleri, Kalite ve Emniyet Yönetim Sistemi, Risk Analizleri, Demiryolu Uygulamaları Kalite Belgelendirmeleri, Kaynak Mühendisliği vb. birçok konuda, demiryolu sektörünün önemli firmalarında danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

 

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZLA PROJE BAZLI OLARAK A'DAN Z'YE HİZMET İÇİN 70 KİŞİLİK BİR UZMAN EKİP HAVUZUNA SAHİBİZ.

YURTDIŞI PARTNERLERİMİZLE VERDİĞİMİZ HİZMETLER:

 • - Demiryolu – Intermodal Lojistik – Terminal Danışmanlık ve Demiryolu Araçları Mühendislik Firması (Almanya)
 • - Onaylanmış Kuruluş (NoBo, AsBo, DeBo ve ECM belgelendirme kuruluşları – Hollanda ve Avusturya)
 • - Test -ArGe merkezi ve eğitim kuruluşu (Almanya)
 • - Kontrolörlük ve müşavirlik projeleri (Ispanya, Avusturya ve Almanya)